The Fate of the Furious
6.7 (میانگین رآی 153,938 نفر)
56 نمره منتقدین
1 امتیاز کاربران (1 رای)

The Fate of the Furious ( 2017 )

تاریخ انتشار :2017/04/14
دومینیک تورتو و لتی اکنون در ماه عسل بسر می برند. برایان و میا نیز از کارها کناره گیری کرده اند. اما در این میان زنی مرموز، دومینیک تورتو را بار دیگر وارد دنیای جرم و جنایت می کند به طوری که او حتی به نزدیکترین افراد خانواده اش نیز خیانت می کند...
The Fate of the Furious
 • توضیحات :

  فيلم دوبله فارسي «سریع و خشن 8»
  دوبله شده توسط موسسه معتبر غير داخلي

  کیفیت: BluRay 1080p mHD حجم : 6.9 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: NightMovie
  کیفیت: BluRay 720p mHD حجم : 3.9 گیگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  کیفیت: BluRay 1080p حجم : 1.99 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: NightMovie
  کیفیت: BluRay 1080p حجم : 2.55 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: MkvCage
  کیفیت: BluRay 1080p x265 حجم : 1 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: NightMovie
  کیفیت: BluRay 720p حجم : 1.25 گیگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: MkvCage
  کیفیت: BluRay 720p حجم : 1.1 گیگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: Ganool
  کیفیت: BluRay 720p حجم : 950 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  کیفیت: BluRay 720p x265 حجم : 500 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  کیفیت: WEB-DL 1080p حجم : 2.17 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: NightMovie
  کیفیت: WEB-DL 720p حجم : 1.15 گیگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: MkvCage
  کیفیت: WEB-DL 720p حجم : 1000 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  نسخه دوبله فارسی کیفیت: BluRay 1080p حجم : 2.12 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: NightMovie
  نسخه دوبله فارسی کیفیت: BluRay 1080p x265 حجم : 1.13 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: NightMovie
  نسخه دوبله فارسی کیفیت: BluRay 720p حجم : 1.05 گیگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  نسخه دوبله فارسی کیفیت: BluRay 720p x265 حجم : 625.92 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  دانلود صوت دوبله به صورت جداگانه
  • کیفیت: Stereo 128
  • مدت زمان: 02:15:57
  • فرمت: mka
  • حجم: 125.73 مگابایت
  در صورتی که قبلا فیلم را دانلود کرده اید، این فایل صوتی را دانلود کرده و طبق آموزش زیر روی فیلم زبان اصلی بگذارید.
  • gmwow
   آیا این نقد برایتان مفید بود ؟
   gmwow
   پنجشنبه, 16 شه‍ 1396 ساعت 12:59
   • داستان کلی :
   • نقش آفرینی بازیگران :
   • موسیقی متن :
   • جلوه های ویژه :
   • تأثیرگذاری :
   نقاط قوت
   نقاط ضعف
   دومینیک (وین دیزل) و لتی تورِتو (میشل رودریگز) در حال لذت بردن از ماه عسل خود در کوبا هستند، و در همین حین نیز در حال برنامه ریزی برای روند زندگی آینده شان می باشند. همه چیز زمانی تغییر می کند که دومینک بدون هیچ خبری وارد باند جنایتکار زنی مرموز به نام سایفر (شارلیز ترون) می شود، دام در این راه به دلایلی که مشخص نیست، مجبور می شود تا به تیم و خانواده اش اعتماد نکند.

   او پس از خیانت به تیم خود و حتی نزدیکترین افرادش، از جمله لوک هابز (دواین جانسون)، خود را در ماموریتی برای یافتن سلاحی خطرناک می بیند که سایفر به آن نیاز دارد، او از عدالت فراری است و همسر او، لتی نیز در تعجب است که چرا دام به یکباره اینطور سرکش شده است. به زودی مشخص می شود که گروه دام برای متوقف کردن سایفر که یک تروریست بسیار پیشرفته است به کمک بیشتری نیاز دارند، حتی اگر آن کمک، دشمن قسم خورده ی آنها یعنی دِکارد شاو (جیسون استاتهام) باشد.

   سرنوشت خشمگین که هشتمین قسمت از سری فیلم های سریع و خشن می باشد، اولین نسخه ای از فیلم است که بدون پاول واکر، بعد از مرگ او در حین تولید فیلم سریع و خشن ۷ ساخته شده است. با احترام فراوان به پاول، در این قسمت از فیلم، اف.گری گری کارگردان بوده و با موفقیت توانسته است تا این عنوان پر طرفدار را به دوره ای جدید و بدون پاول واکر وارد کند، اگر چه نبود پاول، ممکن است در فیلم احساس شود، اما این دوره ی جدید می تواند شروعی بر موضوعات و عناوین تازه ای برای نسخه های بعدی سریع و خشن باشد.

   بار دیگر کریس مورگان با سابقه، نویسنده ی فیلم سرنوشت خشمگین بوده و فیلم را وارد دنیایی جیمز باندی کرده است، اگر چه فیلم از لحاظ داستانی به هیچ وجه قابل مقایسه با سریع و خشن ۵ و ۶ نیست، اما به خودی خود، پایه گذار یک سه گانه ی جدید می باشد.

   پس از همکاری و دوستی بین شخصیت لوک هابز با دومنیک تورتو در سریع و خشن ۷، در فیلم سرنوشت خشمگین شاهد تقابل و تضاد این دو نفر هستیم، تقابلی که تا حدی می توان آن را هسته ی اصلی فیلم دانست. اگر چه فیلم با زحمت زیادی توانسته است مبارزه ی این دو بازیگر بزرگ را در خود جای دهد، اما جانسون به عنوان قهرمان دوم فیلم در نقش خود بسیار خوب ظاهر شده است. از سوی دیگر نیز شاهد شخصیت دراماتیک، احساسی و غنی ای از وین دیزل بوده ایم، عملکردی که هیچگاه از او در فیلم های قبلی سریع و خشن دیده نشده است و نشان دهنده ی لایه های مختلف طراحی شخصیت او می باشد. اما این تنها جانسون و دیزل نیستند که در فیلم جلب توجه می کنند، بلکه بازیگران دیگری از جمله جیسون استاتهام (به عنوان شخصیت منفی سریع و خشن ۷) نیز عملکرد بسیار قابل توجهی داشته اند.

   سایر بازیگران اصلی فیلم (شامل تایریس گیبسون، میشل رودریگز، لوداکریس و ناتالی امانوئل) بیش از هر عنوان دیگری از سریع و خشن در فیلم سرنوشت خشمگین عملکرد راحت تر و قابل توجه تری داشته اند. کریستوفر هیوجو که بیشتر بخاطر بازی نقش تورموند جیانتسبین در سریال بازی تاج و تخت شناخته می شود، نیز عملکرد قابل قبولی داشته است. اما همانطور که این بازیگران در فیلم موفق بوده اند، متاسفانه چهره های نه چندان موفق نیز در فیلم حضور داشته اند که در راس آنها می توان به اسکات ایستوود و کرت راسل اشاره کرد.
   برنده ی جایزه ی اسکار، شارلیز ترون را می توان مرموز ترین چهره ی جدید فیلم نامید، که حضورش در هر صحنه و برخوردش با وین دیزل، لحظاتی پر تنش را ایجاد کرده است، ترون آن قدر در نقش خود خوب ظاهر شده است که به جای بازیگر مهمان باید او را ستاره ویژه ی مهمان فیلم نامید. در کنار او همکارش هلن میرن نیز در فیلم حضور کوتاهی داشته است، انتظار می رفت که میرن حضور پر رنگ تری در فیلم داشته باشد، اما کارگردان فیلم، گری گری به همین حد بسنده کرده است.اگر روند سری فیلم سریع و خشن را دنبال کنیم، از هر قسمت به قسمت بعدی شاهد بزرگتر شدن تمامی مسائل و ابعاد مختلف فیلم هستیم. مسئله ای که می تواند تاثیر مثبتی در فیلم داشته باشد و شاید هم در بعضی موارد، غلو بیش از حد به نظر برسد. به هر حال می توان فیلم سرنوشت خشمگین را ورودی موفق به دوره ی عدم حضور پاول واکر و شروع کننده ی یک موضوع جدید برای ادامه ی این عنوان نامید؛ همانطور که انتظار می رفت، وین دیزل نیز دوباره از فیلم استفاده و بار دیگر خود را به عنوان شخصیت اصلی فیلم ثابت کرد. همانطور که گفته شد، سرنوشت خشمگین شروع کننده ای برای عنوان های بعدی فیلم می باشد، مطمئنا عناوین جدیدی از فیلم در راه خواهند بود، اما سوال اساسی اینجاست که چه زمانی شاهد آخرین قسمت فیلم خواهیم بود؟
  • spain
   آیا این نقد برایتان مفید بود ؟
   spain
   پنجشنبه, 14 ار 1396 ساعت 01:34
   • داستان کلی :
   • نقش آفرینی بازیگران :
   • موسیقی متن :
   • جلوه های ویژه :
   • تأثیرگذاری :
   نقاط قوت
   نقاط ضعف
   « سرنوشت خشن » را می توان یکی از معدود عناوین دنباله دار سینما لقب داد که پس از گذشت هشت قسمت کماکان طرفداران پر و پا قرص خود را به همراه دارد که هربار با اکران قسمت جدید آن، فروش فیلم را برای ساخت قسمت های بعد تضمین می کنند. بطور کل کمتر آثاری در سینما یافت می شوند که شامل دنباله های نزدیک بده 10 قسمت در سینما بوده باشند. شاید بتوان در این میان از سری فیلمهای « جیمز باند » نام برد که دهه هاست ساخته می شود و کماکان منتظران زیادی را به خود می بیند.

   « سرنوشت خشن » نام هشتمین قسمت از سری فیلمهای « سریع و خشمگین » محسوب می شود. عنوانی که تا قسمت پنجم روند سراشیبی تندی را سپری کرد اما پس از قسمت پنجم و تغییر رویه سازندگان که مسیر داستان را تغییر دادند، روند صعودی فروش این فیلم آغاز گردید بطوریکه در حال حاضر می توان از « سریع و خشمگین » با عنوان یکی از پرفروش ترین فیلمهای تاریخ سینما یاد کرد.

   در قسمت جدید « سریع و خشمگین » ، دام (وین دیزل) به همراه لتی ( میشل رودریگز ) برای لذت بردن از ماه عسلشان به هاوانا رفته اند و یک زندگی سالم و بدون خرابکاری را پیش گرفته اند. اما در این وضعیت رویایی، ناگهان سر و کله یک هکر مرموز به نام سایفر ( شارلیز ترون ) پیدا می شود که هدفش عضویت دام در تیم خرابکارانه خودش است. در کامل تعجب، دام نیز به عضویت او و گروهش در می آید تا بتواند برای یک خرابکاری بزرگ آماده شود و البته به گروهش نیز خیانت می کند و آنان را به دردسر می اندازد. پس از این اتفاقات، یک مامور دولتی به اسم هیچکس ( کرت راسل ) گروه سریع و خشن را دور هم جمع می کند تا ببینند دام و افرادش با خودشان چند چند هستند و...

   برای تماشای « سرنوشت خشن » پیش از هرچیزی نیاز هست تا ذهنتان را بطور تمام و کمال از منطق های رایج زندگی خالی کرده و با این ذهنیت به سراغ فیلم بروید که قرار نیست هیچ چیز را سر جایش ببینید و هدف سازندگان تنها و تنها بالا بردن هیجان و آدرنالین خون شماست! فیلم در بخش فیلمنامه یک شکست خورده تمام عیار محسوب می شود اما به نظر نمی رسد که طرفداران این سری به دنبال فیلمنامه ای در « سرنوشت خشن » باشند و یا اصلاً اهمیتی به آدمهای داستان بدهند. غش کردن دام به سمت دشمن همانقدر مضحک و عجیب است که خارج شدن دکارد از زندان می باشد! بطور خلاصه باید گفت که این شخصیت ها قرار نیست مخاطبینشان را درگیر کنند بلکه ماشین زیر پایشان است که سرنوشت آنان را رقم خواهد زد!

   مهمترین بخش فیلم که اکشن است، بطور کامل با منطق حداقلی ساخته شده و در این قسمت می توان لحظات عجیب و غریبی از رانندگی بر روی یخ تا پرت شدن ماشین ها از روی ساختمان ها را مشاهده کرد که تماشایش مضحک اما سرگرم کننده است. به نظر می رسد که تلاش سازندگان در قسمت هشتم بیش از گذشته بر بالا بردن ضرباهنگ فیلم بوده بطوریکه که کمتر می توان صحنه ای در فیلم یافت که افراد به زمین بند شده باشند! در جریان داستان یا ماشین ها بطور عجیب و غریبی به آسمان می روند و گاهی در آسمان به پرواز در می آیند و همین موضوع، دلیلی است که طرفداران این مجموعه به تماشای این اثر خواهند نشست پس می توانند مطمئن باشند که سازندگان بهترین را در اختیارشان قرار داده اند!

   با اینحال، فیلم در بخش شخصیت ها کمی در قسمت هشتم سرنوشت بهتری یافته و مخصوصاً ارتباط میان دکارد و هابس ( با بازی جیسون استاتم و دواین جانسون ) جالب تر و سرگرم کننده تر است. حضور دکارد در خارج از زندان و همراه شدنش با سریع و خشن ها، سبب ایجاد لحظات بامزه ای در داستان می شود و البته بطور کل، حضور جیسون استاتم در قلب داستان کمک شایانی به جذابیت تصویر نیز نموده است. با اینحال تلاش سازندگان برای به تصویر کشیدن یک چهره قابل قبول از دکارد چندان به ثمر ننشسته و به نظر می رسد که علی رغم محبوبیت استاتم نزد تماشاگران سینما، این شخصیت با توصیفاتی که در قسمت های قبل از او شده، حالا دیگر خیلی پتانسیلی برای دوست داشته شدن نداشته باشد!

   در میان انبوه بازیگران مشهور فیلم، حضور شارلیز ترون بیش از دیگران جلب توجه می کند. او اگرچه خیلی شبیه به بدمن نیست و هکر بودن هم به قامت وی نمی آید، اما روی هم رفته توانسته توجه مخاطب را به خود جلب نماید و البته، وزنه بازیگری فیلم را نیز افزایش دهد. دواین جانسون و جیسون استاتم هم حضور موفقی را در فیلم تجربه کرده اند و وین دیزل هم طغیانگر تر از همیشه به نظر می رسد، هرچند که شاید در نهایت به دلایل ساز مخالف زدن او بخندیم!

   « سرنوشت خشن » پس از گذشت 8 قسمت حالا به نقطه ای رسیده که توقف آن همانند آدمهای داستان غیرممکن است. به نظر می رسد که با اوضاع کنونی، میتوان حداقل 8 قسمت دیگر از این عنوان تولید نمود به شرط آنکه مشاورین بدلکاری بیشتری جمع آوری شوند تا ایده های دیوانه وارشان را مطرح نمایند و سازندگان هم به بهانه آن، قسمت جدیدی را روانه سینما کنند. « سرنوشت خشن » قطعا در بخش داستانی فاقد ارزش خاصی است اما مملوء از ماشین هایی است که گاهی به پرواز در می آیند و گاهی سورتمه می روند و گاهی هم از آسمان به زمین سقوط می کنند! آیا مخاطبین این مجموعه فیلمها به دنبال چیزی بیشتر از این دیوانگی ها در این اثر هستند؟
   منبع:مووی مگ

عناوین مشابه

Furious 7 (2015)
7.2
دکارد شاو" (جیسون استتهام) پس از مرگ برادرش، به دنبال گرفتن انتقام از دامنیک تورتو (وین دیزل) و گروهش می‌باشد...